گردشگری سلامت


گردشگری سلامت

سازمان جهانی گردشگری، گردشگری سلامت را نوعی از گردشگری که به منظور حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و روحی فرد (با استفاده ازجاذبه های طبیعی، آب‌های معدنی، آب و هوا یا مداخلات پزشکی) منجر می‌شود و در مکانی خارج از محل سکونت فرد که بیش از ۲۴ ساعت و کمتر از یک سال، به طول می‌انجامد، تعریف کرده است.
به این ترتیب یک توریست سلامت با مسافرت از محل دائم زندگی خود برای گردشگری پزشکی یا توریسم پزشکی از کشورش به سایر نقاط دنیا سفر می‌کند تا از خدمات پزشکی کشور مقصد در مراکز درمانی بهره‌مند شود. در اغلب موارد، هدف از توریسم پزشکی بهره‌مندی از قیمت پایین خدمات پزشکی یا دریافت سریع‌تر خدمات در سایر نقاط دنیاست.
در زمینه جذب گردشگران سلامت همواره باید به چهار عامل اساسی دراین زمینه توجه داشت. توانمندی‌های شاغلان حرفه پزشکی، تکنولوژی‌های روز و استانداردهای جهانی، اقتصاد درمان و هزینه‌های درمانی و مقررات داخلی کشور‌ها از عوامل مهم گردشگری سلامت هستند. ایران در هر چهار مورد، نسبت به کشورهای همسایه و خاورمیانه از توانمندی‌های حائز اهمیتی برخوردار است.
بیمارستان بینا اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی خصوصی شرق کشور است که با هدف خدمت‌رسانی صادقانه و عاشقانه به هموطنان عزیز و زائرین و گردشگران سلامت در محیطی دلنشین و زیبا، در کنار بهترین چشم پزشکان و مجهزترین امکانات چشم پزشکی تاسیس گردیده است.
بیمارستان بینا سعی کرده با بهره گیری از مجرب ترین چشم پزشکان فوق تخصص و متخصص در تمام زمینه های چشم پزشکی از جمله قرنیه، شبکیه، گلوکوم، استرابیسم و انحرافات چشم، بیماریهای سطح چشم ، انواع حساسیت‌های چشمی و مجاری اشکی، جراحی های زیبایی چشم، نوروافتالمولوژی و به بیان دیگر کلیه بیماریهای مربوط به چشم را پوشش دهد به طوریکه بیمار نیاز به مراجعه به سایر مراکز درمانی دیگر را نداشته باشد.
به عبارتی، حضور همزمان تجهیزات نوین و به‌روز چشم پزشکی در سطح جهانی و نیروی انسانی متخصص و توانمند دارای تجربه کاری و سطح علمی بالا و آگاه به دانش روز جهان از نقاط قوت بیمارستان فوق تخصصی چشم بینا در خدمت‌رسانی به مراجعین است.